Komentáře

1 Neklan Neklan | 1. dubna 2017 v 20:48 | Reagovat

Ano, zvládla jsi to a máš můj neskonalý obdiv. Tolik povídek a básní, tak krásných a pravidelně každý den jako údery zvonů. (I když sem tam nebyly hned slyšet, ale to jen pro nezveřejněnost, ne pro nenapsanost.) Žasnu!
Tahle povídka z Númenoru je úctyhodnou korunou toho všeho. Je taková Tvá - nevím, jak to říci jinak, prostě k Tobě patří. Přiznávám, že jsem si musel doplnit vědomosti, abych věděl, kam tento střípek mozaiky patří. Dost mě překvapila ta nevěra - není to pro Tolkiena typické téma, ale máš pravdu - i toho se dotkl. Připomíná mi to větu z Wolkerovy Balady o očích topičových:
"Proč muž tu na světě
vždycky dvě lásky má,
proč jednu zabíjí
a na druhou umírá?"

Stejně je mi ale Erendis líto.

No, nic, koukám, že jsem byl zase stručný. Tak se na mne nezlobte a vzpomínejte v dobrém. ;-) Skoro mne až mrzí, že musím odejít. :-D

2 Pamelína Jezevcová Pamelína Jezevcová | 2. dubna 2017 v 10:49 | Reagovat

Souhlasím, tahle povídka je úplně typicky Aredhelovská:-) Obdivuju tě, že jsi to celý měsíc vydržela. Každá báseň i povídka, kterou jsi tu zveřejnila, mě potěšily, obohatily, nebo přinejmenším pobavily (viz. 23. března:Pravdivý příběh). Gratuluju a už se těším na další příspěvek!

3 drozd drozd | E-mail | 8. dubna 2017 v 19:30 | Reagovat

Vážená a milá Aredhel...

  je to nedávno,co jsem objevil tvůj blog,tvoje povídky a básně-krásné,občas až k slzám dohánějící!!!
Děkuju a obdivuju-kdybych mohl,hned bych si celou řadu z nich vytiskl a nějak všil či vlepil do Nedokončených příběhů.
Perfektně by tam padly!
Děkuju!

4 Irith Irith | Web | 21. dubna 2017 v 6:14 | Reagovat

Nejdřív jsem myslela, že se jedná o Morwen...
Musím říct, že tahle vize je nesmírně zajímavá. Hrozně hluboká nebo jak to říct. Dokonale vyplňuje prázdné místo a přitom se pohybuje přesně na hranicí mezi skutečností a fikcí. Dokonalý závěr.

5 Aredhel Aredhel | Web | 8. června 2017 v 2:22 | Reagovat

[1]: Och, díky moc! Vážně díky - možná to zní zvláštně, ale člověk něco takového potřebuje slyšet, zvlášť když už je to všechno za ním. ;-)
A díky moc za krásná slova o povídce, jsem ráda, že dostála očekávání! Navíc, všechno, co někoho přiměje doplnit si vzdělání, nemůže být úplně k ničemu. :-) Co se té nevěry týče, je to komplikované - Aldarion technicky nikdy nevěrný nebyl (ani Erendis, u které by se to možná dalo i očekávat), jenom ji zanedbával, ve prospěch moře. Erendis to přenesla na osobní rovinu, když začala říkat, že bojuje o manžela s Uinen. Ale ano, rozhodně je to to nejbližší nevěře, co u Tolkiena najdeme, Myslím, že ten úryvek z Wolkera to vyjadřuje dobře.

[2]: Děkuju moc a moc! Byl to rozhodně boj a jednou jsem to i málem vzdala, ale jsem ráda, že jsem to dotáhla do konce! A ještě radši jsem, že se ti to líbilo a že jsi vydržela číst! Děkuju.
Můžu se zeptat, co musí splňovat typicky Aredhelovská povídka? :-)

[3]: Vážený a milý Drozde,
děkuju, děkuju, děkuju! Strašně moc si tvých komentářů vážím, vážně (i když vím, že mi trvá strašnou dobu, než na ně odpovím). Když se objeví někdo nový, komu se moje výtvory líbí, jsou to pro mě druhé Vánoce...
Tisknout a vlepovat do Nedokončených příběhů? Hmm... nebráním ti. ;-)
Já děkuju.

[4]: Morwen? tak to se muselo nepotvrdit nejpozději při zmínce o moři... :-D
Díky moc, snažila jsem se vyvolat pocit "hlubokosti" a smutku, aby v závěru mohl smutek zmizet a zůstala jenom ta hloubka. Tak snad se povedlo. :-)
Díky, že jsi se mnou zůstala celý březen.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.